top of page

MESLEKİ ÇALIŞMALAR

NORM Eğitim Danışmanlık Derneği çatısı altında yer alan TPYME, meslektaşların birbirini tanıması, itibar tescili, liyakat ve gönüllülük ilkelerine dayanan sosyal bir mesleki dayanışma platformu olarak 2010 yılında kurulmuştur. 

 

Hedefi; Proje Yöneticiliği mesleğine ulusal bir yaklaşım getirerek görgü ve dil birliği sağlamak, tanıtmak ve geliştirmektir.

 

Amacı; Proje Yönetimi konusunda kişi, kurum ve kuruluşların ihtiyacı olan teknikleri ve yaklaşımları, uluslararası kabul görmüş standartları da gözeterek ülkemizin kültürel, geleneksel ve yerel yapısına uygun olarak belirlemektir.

 

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde düzenlediği etkinlikler arasında konferans, söyleşiler, mesleki çalışmalar ve eğitimler  yer almaktadır.

standartlar_edited.jpg

Proje Yöneticisi

Ulusal Meslek Standardı

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile NORM Eğitim Danışmanlık Derneği olarak imzaladığımız protokol çerçevesinde ‘Proje Yöneticisi Ulusal Meslek Standardı – Seviye 6’ tamamlanarak Aralık 2013’te, TOBB'un girişimi ile içinde yer aldığımız Seviye 5 çalışmaları da Mart 2017'de tamamlanarak resmi gazetede yayımlanmıştır.

yeterlilikler

Proje Yöneticisi

Ulusal Yeterlilikleri

Hazırlık çalışmaları TPYME ekibi tarafından yürütülen  ve Proje Yöneticisi Meslek Sertifikası'na temel oluşturan Ulusal Yeterlilikler

Seviye 6 için Ocak 2016'da,

Seviye 5 için Mayıs 2017'de,

onaylanarak yayımlandı.

Bu konuda MYK tarafından yetkilendirilen Sınav ve Belgelendirme Merkezleri'nde Ulusal Proje Yöneticisi Sertifikası verilmeye başlanmıştır.

Conference Room

Eğitimler

Eğitimlerimiz hakkında bilgi alabilir ve özel eğitim taleplerinizi iletebilirsiniz.

bottom of page