top of page

BİZ KİMİZ?

NORM Eğitim Danışmanlık Derneği, 2009 yılında, ulusal ve uluslararası tüm sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün oluşturulmasına ve istihdam edilmesine destek olmak amacıyla kurulmuş 'hizmet odaklı' bir dernektir.

 

NORM ailesinin üyeleri, bir zamanlar üniversiteden mezun olduklarında aldıkları teorik bilgilerin iş hayatında etkin olmak için yeterli olmadığını deneyimlemişti. 30 yılı aşkın profesyonel iş hayatları boyunca karşılaştıkları yeni mezun üniversite öğrencilerinin de aynı sorunları yaşadıklarını görünce NORM’un ilk tohumları atılmış oldu. Üniversite öğrencilerine, değer-bilgi-deneyim birikimlerini paylaştıkları “İş Hayatınızı Yönetin” seminerleri ile NORM’un yolculuğu başlamış oldu.

 

Meslektaşların birbirini tanıması, itibar tescili, liyakat ve gönüllülük ilkelerine dayanan sosyal bir mesleki dayanışma platformu olarak 2010 yılında kurulmuş olan TPYME - Türk Proje Yöneticileri Meslek Enstitüsü ile işbirliği yapılmış ve TPYME faaliyetlerinin NORM çatısı altında yürütülmesine karar verilmiştir.

Zaman içinde sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda da kurumlar için de bir referans olmayı başaran NORM, proje yöneticisi ulusal meslek standardının tanımlanarak kabul edilmesini sağlamış, Proje Yöneticiliği mesleğinin tanıtım ve kabulüne öncülük etmiştir.

 

NORM Pusula ve NORM Atölye faaliyetleri ile iş paydaşlarına “nerede olmamız gerekiyor” sorusunun cevabını bulmalarında NORM daima yön gösterici olmuştur.

 

Bugün, bilgi birikimini geliştirmeye devam eden NORM, hedefeleri doğrultusunda ilerlemeye devam etmektedir.

bottom of page